İşyeri Açama Ruhsat Denetimleri yapılıyor

Zabıta Komiserliği‘ne bağlı ekiplerimiz, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için esnaflara ruhsat almaları konusunda uyarıyor.

İlçemizde denetleme çalışmalarını sürdüren Gökçebey Belediyesi Zabıta Komiserliği‘ne bağlı ekipler, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için esnaflara ruhsat almaları konusunda uyarıyor.

Gökçebey Belediyesi Zabıta Komiserliği‘ne bağlı iş yeri Ruhsat Denetimi Ekibi ilçemiz sınırları içinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerini devam ettiriyor. Denetimlerde esnafları ruhsat almaları konusunda uyaran ekipler, ruhsat başvurusunda bulunmayan işyerlerinin ise mühürleneceği konusunda uyarılarda bulundular. İş yeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan çalışan iş yerlerinin tespitlerinin yapıldığını ifade eden Zabıta Komiseri Cengiz Bozoğlu ,’’ İşyerlerini kayıt altına alınarak haksız rekabet önlemek istiyoruz. Ruhsat almadan faaliyet gösteren işyerleri verilen süre sonunda işyerleri açma ve çalışma ruhsatına ibraz edilmediği taktirde 9207 sayılı iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğinin 6.Maddesine istinaden ruhsat alamayan işyerleri yasal işlemler sonucunda mühürlenerek faaliyetlerine son vermektedir’’ dedi.

Esnafımızın mağdur duruma düşmemeleri için zabıtanın uyarılarını dikkate almalarını isteyen Bozoğlu, bu konuda denetimlerinin devam edeceği sözlerine ekledi.

ESNAFLARIMIZ DUYARLI OLSUNLAR

İlçede son zamanlarda yeni iş yerlerinin açıldığında dikkat çeken Gökçebey Belediye Başkanımız Vedat Öztürk ise,’’ Esnaflarımızın yasal prosedürlere uymalarını istiyoruz. Yasalara uyan vergisini ödeyen esnaflarımızın mağdur edilmesini önlemek için çalışmalarımız ve denetimlerimiz sürüyor’’ dedi. Denetim ve incelemelerin geniş kapsamlı olarak her alanda devam edeceğini de sözlerine ekleyen Başkanımız Vedat Öztürk, esnafların ve vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını istedi.


SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ;

  • Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır